Logo PANS
7 czerwca 2024

Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Kolarstwie Górskim – Puchar Rektora PANS w Przemyślu – Złoto dla naszej studentki Anny Łapińskiej – srebro w drużynie

W niedzielę, 26 maja, na terenie naszej uczelni, bo w Parku Lubomirskich, odbyły się zawody w kolarstwie górskim, których gospodarzem był KU AZS PANS w Przemyślu. To już drugie takie zawody promujące kolarstwo górskie w województwie podkarpackim. Poprzednie odbyły się rok wcześniej. Piękną trasę biegnącą ścieżkami naszego parku oraz wokół stawów i pałacyku przygotował Pan Krzysztof Gierczak – uznany zawodnik kolarstwa górskiego – 1 pętla miała 1500 m.

Zawody odbywały się w kilku kategoriach – uczniowie szkół średnich oraz pracownicy dydaktyczni walczyli o Puchar Rektora PANS w Przemyślu oraz studenci i studentki podkarpackich uczelni walczyli o medale indywidualne i drużynowe Akademickich Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w roku 2023/2024.

Nasze zawody kończyły sportowe zmagania studentów w roku akademickim 2023/2024

Rewelacyjnie w zawodach kobiet spisała się studentka naszej uczelni – Anna Łapińska, która wygrała swój wyścig – zdobywając złoto indywidualnie oraz pomagając drużynie wywalczyć srebro w klasyfikacji drużynowej – Anna Łapińska, Anna Świst, Sabina Szatkowska.

Złoto wśród mężczyzn dla Oskara Gawrońskiego – studenta WSIiZ z Rzeszowa.

Mężczyźni z naszej uczelni zajęli w drużynie V miejsce.

W kategorii szkół średnich – I miejsce Puchar Rektora PANS w Przemyślu zdobył zawodnik  z Rymanowa – Kamil Marek , a I miejsce i Puchar Rektora PANS w kategorii pracownik dydaktyczny zdobył zawodnik PANS Przemyśl – Robert Oliwa – Prorektor naszej uczelni.

W imieniu JM Rektora prof. Pawła Treflera – medale i puchary wręczali Prorektor PANS w Przemyślu prof. Robert Oliwa oraz sędzia główny zawodów – Krzysztof Gierczak.

W załączeniu szczegółowe wyniki (w formie KOMUNIKATU KOŃCOWEGO).

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.