27 kwietnia 2023

KOLARSTWO GÓRSKIE – AKADEMICKIE MISTRZOSTWA PODKARPACIA ORAZ PUCHAR REKTORA PANS W PRZEMYŚLU


Ogromnym sukcesem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w kolarstwie górskim i Otwarte Mistrzostwa PANS o Puchar Rektora dla szkół ponadpodstawowych, które odbyły się 22 kwietnia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu w Parku Lubomirskim.

Obecność dwóch Rektorów – Pawła Treflera oraz Roberta Oliwy /jako zawodnika/ dodała splendoru imprezie sportowej. Sędziowie głowni zawodów Krzysztof Gierczak i Bartosz Szuban dbali o sprawne przeprowadzenie zawodów. Zawody zaczęli uczniowie szkół średnich na dystansie 6000 m – 5 pętli, potem studentki na tym samym dystansie oraz studenci na dystanie 12 000 m – 10 pętli.

Klasyfikacja medalowa uczniów szkół średnich

 1Łukasz KuśZSTiO Jarosław
 2Szymon RydzI LO Przemyśl
 3Lutecki LeonZST Rzeszów

Klasyfikacja medalowa studentek

1. Anna DarażPRz
2. Anna ŁapińskaPWSW P
3. Sylwia SzostekPRz

Klasyfikacja medalowa studentów

1Maciej DąbrowskiPANS K
2Jakub KosińskiPWSTE J
3Oskar GawrońskiWSIiZ Rz

Klasyfikacja medalowa pracowników dydaktycznych
 1Robert OliwaPANS Przemyśl
 2Michał LiśkiewiczWSIiZ Rzeszów
 3Rafał KorczyńskiPANS Przemyśl

Akademicki sport odgrywa bardzo ważną rolę w życiu studenckim, ponieważ nie tylko pozwala na zdrowe i aktywne spędzanie czasu wolnego, ale także ma pozytywny wpływ na rozwój osobisty i akademicki studentów. Akademicki sport może również pomóc studentom w nawiązywaniu kontaktów i integracji z innymi studentami. Kolarstwo górskie jest jedną z dyscyplin sportowych, która jest szczególnie popularna wśród studentów. Jest to sport wymagający dużej wytrzymałości i siły, a jednocześnie pozwala na kontakt z naturą i cieszenie się pięknem krajobrazów górskich.

Akademickie zawody kolarskie górskie są organizowane na różnych poziomach, od lokalnych imprez po międzynarodowe mistrzostwa. Działalność sportowa na uczelniach nie tylko pozwala studentom na rozwijanie swoich umiejętności kolarskich, ale także daje im szansę na zdobycie wiedzy teoretycznej z zakresu żywienia, treningu, fizjologii i psychologii sportu.

Wnioski z tego są jasne – akademicki sport, a w tym kolarstwo górskie, ma ogromne znaczenie dla rozwoju i dobrej kondycji fizycznej studentów, a także dla ich życia społecznego i integracji z innymi studentami.

Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w kolarstwie górskim i Otwarte Mistrzostwa PANS o Puchar Rektora dla szkół ponadpodstawowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Partnerem wydarzenia był EKO Line Zryw Buszkowiczki MTB Team, i SKLEP Serwis Rowerowy GYVER.

Koljność końcowa w komunikacie w załączniku

Foto Grzegorz Gajdzik – pozostałe zdjęcia pod linkiem:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2F1drv.ms%2Ff%2Fs!Aj6EPoSusgr4hskcAmrDgRur3-grtg%3Fe%3DTa4lon%26fbclid%3DIwAR2tGblDTV3cbrm4DZE_qAVrgZ8fCORVQBvsJrDdP8RV2QpdY5Pz2YOFEqw&h=AT24QND-mUgm5ru34vkGPKBpBdKLUC-Bi4rqHJdIr3t-yQtH7LpjDGFXZ3DeoXkqiFr7yZpJJ-HC9–2m7ZiRZk8DRZqtlpI7jMtFtRTuh7AvbhTOTvlcFN0WimgYc56_sozLA