21 marca 2023

Rumunia w 5 dni


RUMUNIA 5 dni

1 DZIEŃ (630km) 21 kwietnia

Wyjazd z  godz. 22.0, przejazd do  Hunedoara

 

2 DZIEŃ(330km) 22 kwietnia

Przejazd do HUNEDOARY, zwiedzanie zamku, siedziby rodowej Hunyadi, którego historia sięga XII-XIII w., gdy wybudowano niewielką twierdzę. W 1440 r. rozpoczęto przebudowę twierdzy w zamek. W kolejnych latach zamek często zmieniał właścicieli, z których największy wkład w rozbudowę budowli wniósł Gábor Bethlen .Zamek obecnie znajduje się pod opieką rumuńskiego rządu a w jego wnętrzach urządzono muzeum, przejazd do ALBA IULIA, zwiedzanie: cytadela Alba Karolina , Katedra romańska, przejazd do SIBIU, dobrze zachowane Stare Miasto, wieczorny spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.

 

3 DZIEŃ (320km) 23 kwietnia

Śniadanie ,przejazd do miejscowości Herman –chłopski klasztor, przejazd do BRASZOWA, zwiedzanie  jednego z najpiękniejszych miast rumuńskich; wspaniale zachowane stare miasto, do najważniejszych miejsc, które warto zobaczyć należy zaliczyć: rynek wraz z ratuszem, Czarny kościół, szkoła protestantów, mury miejskie z bramami,  czas wolny , obiadokolacja ,nocleg.

 

4 DZIEŃ (260 km) 24 kwietnia

Śniadanie  przejazd do SIGHISOARY wspaniałego średniowiecznego miasta wpisanego  na listę światowego dziedzictwa UNESCO – „perły Siedmiogrodu”, gdzie urodził się Wlad Palownik, czyli legendarny Drakula – zwiedzanie bajkowej starówki z Wieżą Zegarową, kościołem klasztornym, Domem Drakuli, przejazd do ORADEI, obiadokolacja, nocleg.

 

5 DZIEŃ (260 km) 25 kwietnia

śniadanie, ORADEA -zwiedzimy między innymi kompleks „Czarny Orzeł”- jest to przykład tutejszej secesji, kompleksu handlowo – mieszkalno – hotelowego. największą katedra barokowa  Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława, z 1390 roku, który prawdopodobnie jest repliką oryginału wykonanego przez rzeźbiarzy z Klużu . wyjazd ok. 13:00do Przemyśla , po drodze postoje na Terenie Węgier.

 

Cena 1200zł/os

zawiera : 3 noclegi w hotelach ***  pokoje 2-3 osobowe z pełnym zapleczem sanitarnym/, wyżywienie: 3śniadania,3obiadokolacje,usługi pilota-przewodnika ,transport autokarowy /autokar  wyposażony w klimatyzację, uchylne siedzenia, wc/, ubezpieczenie NN, KL.Cena  obejmuje bilety wstępu zamek Hunedoara, Katedra Alba Iulia,Kolegiata  w Sigischoarze

wyjazd 21 KWIETNIA -25 KWIETNIA

 

kontakt – Bartek Marczyk 530-779-383